Özgeçmiş

     

SİMGE SARAÇ

1984 yılında, Ankara’da doğmuştur.

2006 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 2008 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını tamamlayarak uzman (klinik) psikolog ünvanını almıştır.

Stajlarını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çocuk ve yetişkin psikiyatri klinikleri ile GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi yetişkin psikiyatri kliniğinde tamamlamıştır.

Meslek hayatına, 2007 yılında İstanbul’da bir özel eğitim merkezinde çocuk ve ailelerle çalışarak başlamış, klinik psikolog olarak 2009-2010 tarihleri arasında Ankara Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde psikoterapi ve test uygulamaları, 2010-2012 tarihleri arasında psikiyatrist Prof. Dr. Runa İdil Uslu ile birlikte bireysel  terapiler, test uygulamaları ve aile danışmanlığı hizmetlerinde bulunmuş, dikkat eksikliği- hiperaktivite bozukluğu ve özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklarla grup çalışmaları yapmıştır. Aynı tarihlerde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı’nda çocuk, ergen ve ailelerle gönüllü çalışmalar yapmıştır. 2012-2016 tarihleri arasında Ankara Atılım Üniversitesi Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’nde  öğrencilere bireysel ve grup psikoterapileri ile psikolojik danışmanlık yapmış, çeşitli konularda seminerler düzenlemiş ve  ‘Toplumsal Cinsiyet’ adlı seçmeli dersi vermiştir.

Çalışmalarına Ekim 2017 tarihi itibariyle klinik psikolog olarak İstanbul, Maya Psikoloji Merkezi’nde devam etmektedir. Ergen ve yetişkin bireylerle psikoterapi çalışmalarının yanı sıra, anne-baba danışmanlığı ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite/öğrenme güçlüğü olan çocuklarla bireysel ve grup çalışmaları da yapmaktadır. 

Avita Çalışan Destek Hizmetleri bünyesinde yetişkin, çift, ergen ve çocuk psikoterapilerini yürütürken; çeşitli kurumlarda da çalışanlara yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.